تاریخ درج مطلب:1395/05/28 ساعت:11:13:15 تعداد بازدید: 461

هفدهمين نمايشگاه بين‌المللی صنايع غذايی هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد

هفدهمين نمايشگاه بين المللی صنايع غذايی و ماشين آلات مشهد چهارم الی هفتم شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خراسان، برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهندس ایرانی مدیر برگزاری این نمایشگاه ضمن اعلام این خبر گفت: در نمایشگاه امسال 75 شرکت خارجی و 140 شرکت داخلی حاضر خواهند بود و پیش‌بینی می‌شود به طور کلی 250 شرکت‌کننده در این دوره از نمایشگاه حضور یابند.

وی افزود: شرکت‌کننده‌های خارجی از کشورهای هند، پاکستان، لهستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، قزاقستان، اکراین، بلژیک، جمهوری چک و چین هستند و علاوه بر بازدیدکنندگان داخلی بازدیدکنندگانی از کشورهای ترکیه، تاجیکستان، روسیه، عراق و سایر کشورهای آسیای میانه در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

ایرانی در خصوص فضای نمایشگاهی اختصاص یافته گفت: مساحت اختصاص‌یافته به نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی و ماشین‌آلات مشهد بیش از 7000 متر مربع را شامل می‌شود..

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در حال حاضر به سکویی برای صادرات مواد غذایی به افغانستان تبدیل شده است؛ گفت: در سال جاری در این راستا همکاری‌های گسترده ایران با تجار افغانی ادامه یافت و همچنان نیز برای توسعه تعاملات با افغانستان می‌توان بیش از این روی نمایشگاه صنایع غذایی آی‌فود حساب کرد.

مدیر برگزاری هفدهمين نمايشگاه بين المللی صنايع غذايی و ماشين آلات مشهد در خصوص فعالیت‌های انجام شده درحاشیه برگزاری نمایشگاه امسال، گفت:تلاش کردیم با توجه به نیاز روز صنعت غذا نسبت به برگزاری دوره‌های تخصصی برای فعالین نمایشگاه گام برداریم در همین راستا دروه‌های تخصصی فرآوری مواد غذایی ارگانیک با همکاری انجمن ارگانیک و دوره‌های آموزشی نقش بسته‌بندی در ماندگاری مواد غذایی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین همایش نقش مسئولین فنی در افزایش کیفیت مواد غذایی توسط سازمان غذا و داروی علوم پزشکی و انجمن مسئولین فنی و کنترل کیفی برگزار می‌شود، طی یک دوره دو روزه با کیفیت مواد غذایی و تجارت بین‌الملل در روز اول و فرآوری سبزیجات، میوه‌جات و کنسروجات در روز دوم برگزار خواهد شد که این دوره با حمایت جامعه کشاورزی و غذایی آلمان توسط اساتید آلمانی برگزار خواهد شد.

ایرانی افزود: همچنین با رایزنی‌های انجام شده سوبسیدی از وزارت کشاورزی آلمان به منظور برگزاری این دوره‌ها دریافت شده و بر همین اساس هزینه شرکت در این دوره‌ها رایگان خواهد بود. فقط به دلیل محدودیت پذیرش علاقه‌مندان باید برای حضور در این دوره‌ها با ستاد و یا انجمن مسئولین فنی و کنترل کیفی استان تماس بگیرند.