تاریخ درج مطلب:1397/04/14 ساعت:11:01:18 تعداد بازدید: 32

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خبرداد

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در دادسرا

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی با اعلام این که در دادسرا شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی تشکیل شده است گفت:

از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواسته شده است فهرست اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی را که در سطح استان خراسان رضوی از ابتدای امسال ارز دولتی به منظور واردات کالا دریافت کرده اند به دادستانی اعلام کنند . به گزارش روابط عمومی دادستانی استان ، قاضی صادقی افزود: همچنین به سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام شده است که مشخص کنند چه تعداد از این اشخاص ثبت سفارش شان مطابق کالاهای وارداتی نیست و نیز آیا کالاهای ارائه شده توسط این اشخاص در بازار بر اساس ارز دولتی عرضه شده یا خیر .
این مقام قضایی گفت به سازمان تعزیرات حکومتی نیز اعلام شده است که ضمن رصد بازار و بررسی مصادیق احتکار ، گران فروشی ، کم فروشی و دیگر موارد ، چنان چه اخلال در نظام اقتصادی کشور مشاهده شود مراتب را برای رسیدگی قضایی به دادستانی اعلام کنند .
دادستان مشهد اظهار کرد به پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی نیروی انتظامی استان نیز ماموریت داده شده است ضمن رصد غیر مستقیم بازار ، گزارش های تخلفات و جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در سطح استان خراسان رضوی را به دادسرای مرکز استان اعلام کنند .
غلامعلی صادقی در پایان گفت در دادسرا شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی تشکیل شده است و کسانی که قصد اخلال در بازار را داشته باشند بدانند که دادستانی بدون هیچ گونه اغماض و مسامحه ای، برابر قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور با آنان برخورد خواهد کرد.