تاریخ درج مطلب:1396/09/09 ساعت:11:44:28 تعداد بازدید: 151

در ملاقات رئیس اتاق ایران و سفیر اوکراین پیشنهاد شد

تشکیل شعبه اتاق مشتــرک ایران و اوکراین در مشهد

در دیدارسفیر اوکراین در تهران و رئیس اتاق ایران در مشهد راه های گسترش روابط دو جانبه دو کشور بررسی شد.

در این دیدار یوروی لیاک سفیر اوکراین در ایران، ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهر مشهد از ظرفیت های صنعتی و کشاورزی استان به ویژه در حوزه گردشگری مذهبی اظهار شگفتی کرد و بر آمادگی کشور متبوع خود برای توسعه روابط در همه زمینه ها تأکید کرد. غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و خراسان رضوی در این دیدار پیشنهاد تشکیل شعبه اتاق مشترک ایران و اوکراین در مشهد را مطرح کرد که مورد استقبال سفیــر اوکراین قرار گرفت.
شافعی همچنین افزود: مشهد گلوگاه اقتصادی در آسیای میانه است و در زمینه صنایع غذایی و محصولات کشاورزی و نیز تولید سیمان جزو استان های برتر کشور است.
رئیس اتاق ایران در ادامه با بر شمردن دیگر ظرفیت‌های موجود استان و مشهد تصریح کرد: مشهد به عنوان بارانداز مهم مبادله کالای اقتصادی منطقه و کریدور ترانزیتی منطقه به شمار می رود و از این حیث در زمینه حمل و نقل نقش مهمی ایفا می کند.
یوروی لیاک سفیر اوکراین در این دیدار گفت: ایران کشور قدرتمند در منطقه است و این مهم همواره مورد تأکید مقامات عالی رتبه کشـور اوکراین بوده است.
وی افزود: بدون همکاری با ایران هیچ موضوع منطقه‌ای حق و فصل نخواهد شد و ما باید برای تحکیم و استحکام روابط دو جانبه، راهبرد مشخص و برنامه‌ریزی شده‌ای را تدوین و اجــرا کنیم تا تحکیم روابط و توسعه اقتصادی از حرف به عمل تبــدیل شود.