تاریخ درج مطلب:1397/08/12 ساعت:14:28:25 تعداد بازدید: 137

بخش خصوصی نیازمند بازنگری جدی در زمینه روابط کار است

استاندار خراسان رضوی گفت: بخش خصوصی در شرایط امروز در زمینه روابط کار نیازمند بازنگری جدی است، اصلاح روابط کار و ایجاد روابط سالم، می‌تواند در شکوفا شدن ظرفیت‌های بالقوه استان موثر باشد.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز 10 آبان ماه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق استان، اظهار کرد: یکی از افتخارات ما در این سال‌های خدمت در خراسان رضوی، آشنایی و همکاری با بخش خصوصی قدرتمند و مشکل‌گشا در سطح استان بوده که در بزنگاه‌ها به کمک جامعه، کشور، ملت و دولت آمدند.

وی افزود: ما از این ظرفیت به خوبی استفاده کردیم. بخش خصوصی در حوزه برخی کالاها که قیمت آن روند صعودی داشت کمک کرد، به طور مثال بالای 240 تن رب را آن زمان که در بازار 17 یا 18 هزار تومان بود، 9700 تومان در بازار توزیع کرد یا در مرغ و محصولات دیگر که به نوعی جامعه دچار فشار شده بود، همراهی بخش خصوصی گره‌گشا و راهگشا بود. همکاری بخش خصوصی در کنار بخش دولتی بسیار خوب است.

رشیدیان با بیان اینکه ما از روزهای آینده میزبان زائران در مشهد خواهیم بود، عنوان کرد: زائرین پیاده حرکت خود را شروع کردند و امیدواریم بتوانیم خادمان خوبی در این مسیر باشیم. در اینجا از بخش خصوصی و تولیدکنندگان فرآوردهای غذایی درخواست می‌کنیم تا در میزبانی زائران مشارکت کنند زیرا ما امسال افزایش حضور زائران را داریم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: اگرچه حدود 40 مکان را به مکان‌های قبلی برای خدمات زائرین اضافه کردیم اما 20 هزار زائر داریم که تکلیف مکان و خدمات آن‌ها را مشخص نکردیم که امیدواریم بتوانیم این مشکل را نیز حل کنیم.

وی ادامه داد: آقای شریعتمداری اولین استانی که برای سفر انتخاب کردید، خراسان رضوی بود و امیدواریم نقش‌آفرینی موثرتری از قبل داشته باشید. ما سلسله به هم پیوسته‌ای هستیم که تمام مدیران در جای خود کار کردند. همه در چارچوب نظام مردمی و مردم‎سالاری نظام جمهوری اسلامی تلاش خواهند داشت.

رشیدیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خراسان با بازار کار بیش از 2 میلیون نفر ظرفیت بزرگی در اشتغال دارد، باید در حوزه اصلاح روابط کار شرایط بهتری را برای کسب و کار به وجود آورد. در خراسان بیش از 95 درصد صنعت و تولید ما بخش خصوصی بوده که این امر فرصت بسیار مغتنمی برای کشور است که می‌خواهد به سمت گسترش خصوصی‌سازی حرکت کند، این امر شکل گرفته است.

استاندار خراسان رضوی گفت: ما از یک جهت مشکل داشتیم که به خاطر نبود صنایع بزرگ و راهبردی همچون پتروشیمی‌ها بود اما از آن طرف این خود ظرفیتی را به وجود آورده تا بخش خصوصی ما ظهور بیشتری را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در شرایط امروز در زمینه روابط کار نیازمند بازنگری جدی است، تصریح کرد: اصلاح روابط کار و روابط بین کارگر، کارفرما، تولیدکننده، کارآفرین، ظرفیت‌ها و مزیت‌های بالقوه‌ موجود در استان و ایجاد روابط سالم با شرایط امروزه و جدیدی که در جامعه، منطقه و حوزه بین‌المللی وجود دارد، می‌تواند در شکوفا شدن ظرفیت‌های بالقوه استان موثر باشد.

رشیدیان گفت: فضای کسب و کار استان نسبت به تابستان سال گذشته مقداری کاهش داشته اما نسبت به کشور وضعیت چندان بد نشده و آن هم به واسطه حضور موثر و همدلی و همکاری خوب بخش خصوصی است.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: نیروی انسانی کارآمد و باانگیزه بسیار ارزشمند است. بنای دولت بر این بوده که در کنار بخش خصوصی، مدنی و مردمی شرایطی را که دشمن ایجاد کرده، با سرعت پشت سر بگذاریم. مرحله اول این تنش‌ها را که بسیار به آن امید بسته بودند، پشت سر گذاشتیم و اگر اتحاد توام با اندیشه و علم ادامه پیدا کند، این شرایط را پشت سر خواهیم گذاشت.