تاریخ درج مطلب:1395/08/05 ساعت:08:58:35 تعداد بازدید: 459

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبر داد.

اعزام هیات تجاری بازاریابی ایران با محوریت خراسان رضوی به کشورهای ارمنستان و گرجستان

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ناصر بهزاد اظهار کرد: این هیات 18 نفره در زمینه‌های کاری لوله پلی اتیلن، کشاورزی و ادوات آن، صنایع غذایی، ساختمان و آب و فاضلاب، فولاد، بازرگانی، توریسم، نساجی و چرم و حمل و نقل و صادرات و واردات به سرپرستی مهندس علیرضایی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران از 2 تا 7 آبان ماه به منظور بررسی بازار و پیگیری بازارهای جدید و افزایش صادرات به کشورهای مختلف به کشورهای ارمنستان و گرجستان اعزام شده است.

وی افزود: در جریان این سفر توسعه همکاری‌های اقتصادی با بخش خصوصی و بنگاه‌های متوسط و کوچک و نیز همکاری با صنایع بزرگ این کشورها رایزنی خواهد شد و ملاقات‌هایی با اعضای اتاق‌های مشترک و تجار بخش خصوصی و بازدیدهای صنعتی انجام می‌شود.

بهزاد تصریح کرد: در مدت حضور این هیات در ارمنستان، فرصت‌های صادرات در بخش خدمات و راهکارهای تقویت نقش واسطه‌های مالی و بانک‌ها در تجارت فی‌مابین بررسی خواهد شد و در گرجستان نیز با توجه به کمبود خطوط تولید در این کشور، توسعه صنعت بسته‌بندی و انتقال خطوط تولید با سرمایه کم و راه‌اندازی این خطوط در گرجستان به منظور افزایش صادرات و واردات و توسعه همکاری‌ها در حوزه معادن به ویژه زغال سنگ، باریت، سیمان و... پیگیری خواهد شد.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه شاخصه اصلی اقتصاد گرجستان، صنعت است، تامین مواد خام و قطعات و ماشین‌آلات صنعتی در این کشور مد نظر قرار دارد.

وی گفت: طی سال گذشته و 6 ماهه اول سال 95، 2040 تن کالا به ارزش 2794 هزار دلار از استان خراسان رضوی به ارمنستان و 2577 تن کالا به ارزش 1569 هزار دلار به گرجستان صادر شده است.